Krúžky

Krúžky zabezpečované učiteľmi ŠuF

Text

Mňamkovo

Miesto plné chutí, vôní a farieb.  Deti objavujú:

* zdravé ingrediencie

* nové formy varenia

* správne stolovanie

* samostatnosť v kuchyni

Krúžok zabezpečuje: Mgr. Katarína Piarová

Text

Športový krúžok 

Športový krúžok je zameraný na telesnú výchovu, rozvoj silových, rýchlostných a vytrvalostných vlastností v rámci športov ako je futbal, florbal, vybíjaná a iné. 

Naučíme sa ako prihrať, zastaviť,  chytiť, vystreliť loptu či loptičku, ale i rešpekt k súperovi a komunikáciu so spoluhráčmi.

Krúžok zabezpečuje: Mgr. Ondrej Holán

Krúžky zabezpečované externistami

Text

Prírodovedný krúžok Malá líška

Krúžok s spolupráci s Ekocentrom Malá líška určený pre žiakov prvého stupňa , kde zažiješ:

  • skúmanie a poznávanie prírody
  • bádateľské aktivity a tvorivé dielne
  • hravé učenie o prírode v prírode
  • poznávanie okolia všetkými zmyslami 

(wwww.malaliska.sk)

Text

Joga

RY KIDS je medzinárodná metodika pre jogu pre deti, ktorou sa snažíme o vychovávanie silných osobností. Pomocou jogy sa deti učia preniesť pozornosť z vonkajšieho sveta do vnútorného sveta. Precvičia a zrelaxujú celé telo, uvoľnia myseľ a dýchanie. Pomocou jogy tak podporujú správne držanie  tela, posilňujú imunitný systém. Krúžok vedie fyzioterapeutka so skúsenosťami s prácou s deťmi a má medzinárodné skúšky a certifikát na jogu pre deti.

Text

Keramika

Krúžok v modelovni na Pedagogickej fakulte je zameraný na tvorivé objavovanie prírodných materiálov – najmä hliny (ale aj iných). Deti sú sprevádzané dospelými kamarátmi a spolu objavujú možnosti tvorby a čaro prírodných materiálov. Na konci kurzu si odnesú svoj produkt z keramiky.

Krúžok vedie: Mgr. Lenka Lipárová, PhD.

Text

Veselá Veda

Deti vďaka vlastnej skúsenosti s objavovaním sveta prírodných vied získavajú pozitívny postoj k vede, výskumu a technickým odborom. Máme za cieľ ukázať deťom biológiu, chémiu a fyziku ako svet plný záhad a tajomstiev, a to ešte pred tým, než tieto predmety budú študovať. Používame vlastnú overenú metodiku. Pôsobíme v desiatkach miest po celej Českej republike a Slovenskej republike.

Vedie: Ján Búci

Text

Pohybová príprava

Zameranie na rôznorodé športy formou pohybových hier pod vedením profesionálnych trénerov. Cvičenia koordinácie a motoriky, rozvoj pohybovej zručnosti, kondície a pohybových predpokladov detí.

Všeobecná pohybová príprava: 1. a 2. ročník, Špecifická pohybová príprava: 5. a 6. ročník 

Krúžok zabezpečuje: Matej Pánik

Text

Šach

Pre tých, ktorí sa chcú naučiť hrať šach, ale aj pre tých, čo už niečo o tejto hre vedia. Profesionálny prístup a veľmi dobré výsledky. Pomáha rozvíjať myslenie detí. Nie nadarmo sa hovorí, že šach je hra kráľov.

Krúžok vedie: Ing. Zdenek Gregor, šachový klub TH Junior Banská Bystrica

Text

QuoVadis - súkromná umelecká škola 

Jedným zo spôsobov, ako formovať detskú osobnosť, je viesť ju k láske k umeniu. Na našom elokovanom pracovisku v Škole u Filipa ponúkame výučbu spevu a hry na klavíri. Snahou našich pedagógov je prebudiť u detí o tieto umelecké odbory prirodzený záujem, podporiť a rozvinúť ich talent, ale najmä učiť tak, aby sa deti k nám do ZUŠ-ky tešili.

Vedie: Mgr. Lucia Švihlová, DiS. art.