Hodnotenie

Počas celého školského roka hodnotíme deti slovne. Hodnotíme nielen vedomosti, ale aj posun v sociálnych zručnostiach, spôsoby práce detí a  získané základné životné zručnosti. Podkladom pre slovné hodnotenie je hodnotenie čiastkových výsledkov, ktoré prebieha v triedach každý piatok. Dôležitou súčasťou tohto hodnotenia je aj sebahodnotenie žiaka, čím podporujeme sebavedomie, hrdosť a zodpovednosť dieťaťa za svoju prácu. Využívame týždňové hodnotenie - výkazy práce detí. Tak získavajú aj rodičia prehľad o tom, na čom ich dieťa celý týždeň pracovalo, ako sa mu darilo, ako je so sebou spokojné.

Neoddeliteľnou súčasťou hodnotenia sú vysvedčenia. Používame formu slovného hodnotenia. ( Škola vydáva vlastné hodnotenia polročnej a koncoročnej práce dieťaťa, v ktorom si všíma viac pozitíva a zároveň ukazuje aj možnosti zlepšenia, hodnotí pokrok dieťaťa voči sebe samému, zameriava sa nielen na vedomosti, ale aj zručnosti, snahu, originalitu riešení, vôľu.